Get Adobe Flash player

eTwinning


eTwinning w 18-stce! rok szkolny 2014/2015

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w europejskim projekcie edukacyjnym eTwinning - Europejska Współpraca Szkół. W tym roku naszym partnerem była Grecja. Pani Anna Korzyniewska z klasą VA oraz pani Małgorzata Buzała z klasą Vb realizowały projekt „Give me your chick, Easter chick”.

Głównymi założeniami projektu była realizacja podstawy programowej w interesujący dla dzieci sposób. Użycie technologii informacyjnej motywowało dzieci do współpracy. Poprzez listy elektroniczne i tradycyjne poznaliśmy naszych greckich kolegów. Szlifowaliśmy umiejętności języka angielskiego na każdym etapie współpracy. Pierwszym z nich było napisanie listów, kolejnym wykonanie wielkanocnych kurczaków oraz kartek świątecznych z życzeniami w językach: greckim, angielskim i polskim. Kartkę z wielkanocnymi życzeniami i podziękowaniami za współpracę otrzymała także Pani Dyrektor naszej szkoły. My także podziękowaliśmy za współpracę pedagogom z Grecji.

Każde zadanie wykonywaliśmy z ogromnym entuzjazmem, wszyscy jesteśmy zadowoleni, gdyż poznaliśmy zagranicznych kolegów oraz podszkoliliśmy język angielski. :)