Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik to szczególny miesiąc, podczas którego świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku biblioteka przygotowała wiele ciekawych aktywności pod hasłem „Poznajmy się w bibliotece”. Miały one na celu zachęcić uczniów do odkrywania radości z czytania oraz rozwijania swoich pasji i kreatywności.

Jednym z najważniejszych wydarzeń był Dzień z Harrym Potterem, który przeniósł naszych uczniów w magiczny świat Hogwartu. W ramach tego dnia odbyły się zabawy inspirowane książkami o Harrym Potterze, a także głośne czytanie fragmentów książki. Uczniowie mogli wcielić się w czarodziejów, biorąc udział w quizach, konkursach i zabawach, które dostarczyły wiele emocji i radości.

W ramach obchodów zorganizowaliśmy również zajęcia czytelniczo-warsztatowe inspirowane książką „Odkręćmy emocje”. Uczniowie „wydmuchiwali” na papier kolory swoich emocji, tworząc wyjątkowe prace. Była to doskonała okazja do refleksji nad swoimi uczuciami i rozwijania wrażliwości artystycznej.

Kolejnym inspirującym wydarzeniem były warsztaty na podstawie książki „Super bohaterzy są wśród nas”. Uczestnicy
warsztatów odkrywali, że ich codzienne dobre uczynki, życzliwość i empatia czynią ich prawdziwymi superbohaterami. Na zakończenie zajęć stworzyli własne maski superbohaterów, dzięki którym poczuli, że każdy z nas może posiadać wyjątkowe zdolności.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zaangażowanie. Biblioteka szkolna to miejsce pełne inspiracji, wiedzy i magii, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Zapraszamy na kolejne spotkania i warsztaty!