29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Ten wspaniały dzień został uczczony w naszej szkole w sposób szczególny. Dzieciom z kilku klas drugich i trzecich czytali zaproszeni goście, których dzieci znają ze szkoły, ale z zupełnie innych aktywności.

Najpierw Pani dyrektor Karina Gajda przeczytała wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Koledzy”, następnie Pani sekretarz szkoły Katarzyna Baranowska nie chciała wcale straszyć „Strasznym wierszykiem” tej samej poetki. Na zakończenie Pani Kamila Zblewska-Grochowina – pedagog specjalny wraz z Panem Krzysztofem Grochowiną – kierownikiem gospodarczym - przeczytali na role wiersz „Dwa koguty” Wandy Chotomskiej.

Publiczność z klas 2a, 2c, 3a, 3c,3d żywiołowo przyjęła słuchane teksty i świetnie się bawiła zachęcona do aktywności przez pomysłodawczynię przedsięwzięcia, Panią Julitę Lachowską przy współpracy z Panią Małgorzatą Sandułow.

Wiersze, które dzieci usłyszały oraz wiele innych można samodzielnie przeczytać, ponieważ pochodzą one z książek dostępnych w zbiorach szkolnej biblioteki.