Szkolne eliminacje recytatorskie w kategorii „Ptaszęta”

22 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje do 55. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta polne”. W czytelni zgromadzili się przejęci recytatorzy z klas I – III startujący w kategorii „Ptaszęta”. Wśród repertuaru dominowała klasyka, czyli wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow, Małgorzaty Strzałkowskiej, ale był też utwór Ludwika Jerzego Kerna i Wisławy Szymborskiej. 

Jury w składzie: Maria Dzięgielewska, Małgorzata Sandułow, Bogusława Owczarzak i Grażyna Walesic było zachwycone recytacją wiersza L. J. Kerna pt. „Śmierć w kręgu rodziny” w wykonaniu Wojtka Wasiniewskiego z klasy 3 b, który wygrał konkurs. 

II miejsce zajęła Malika Potocznik z klasy 2 e z „Potworem” M. Strzałkowskiej,

a III miejsce przypadło Lenie Drop z klasy 2 c recytującej wiersz J. Brzechwy pt. „Przyjście wiosny”.

Wojtek i Malika będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji miejskich, które odbędą się 20 maja 2024 r. o godz. 10:00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!