IVa - nietypowe zajęcia z wychowawcą

W piątek 15 września w klasie IV a, której wychowawczynią jest mgr Kamila Biskupska, odbyły się nietypowe zajęcia z wychowawcą. W tym dniu każdy uczeń  miał za zadanie przygotować autorską niespodziankę dla wszystkich uczniów swojej klasy. Przygotowanie do realizacji swojego pomysłu początkowo nie było dla nikogo łatwe, ale dzieci przy pomocy i wsparciu rodziców wykazały się wyjątkową kreatywnością. Oprócz przepysznych wypieków: ciasteczek, pierników, babeczek i ciastek z wróżbą, uczniowie przygotowali wiele oryginalnych prezentów dla swoich kolegów w klasie. Oto kilka z nich:

- słoiczki miodu z własnej pasieki wraz z nasionkami roślin miododajnych i informacją, jak dbać o to, by pszczoły były w naszym świecie bezpieczne;

- obraz i plakat namalowany przez uczniów;

- gry, quizy i zadania pozwalające na lepsze poznanie i integrację klasy, w tym pomysł na stworzenie słoiczka-wehikułu czasu;

- losy do losowania szczęśliwego nr,

- drobne prezenty: ołówki, słodycze oraz wspólny kwiatek pieniążek, dla którego w najbliższym czasie zostanie wymyślone imię.