Pamięć o Żołnierzach Wyklętych.

Dnia 01 marca uczniowie klasy 8b wyszli z ławek szkolnych, by upamiętnić Żołnierzy Niezłomnych. Młodzież udała się do centrum miasta, by najpierw przy pomniku Witolda Pileckiego złożyć kwiaty, a następnie udać się na zajęcia tematyczne.

Wykład o Żołnierzach Wyklętych przygotowali i poprowadzili pracownicy IPN Delegatury  w Koszalinie. Miejsce spotkania nie było przypadkowe- dawna siedziba Urzędu Bezpieczeństwa przy ul. Jedności 5.

Uczniowie obejrzeli prezentację o Witoldzie Pileckim, Danucie Siedzikównie, Zdzisławie Badocha i Eugenii Kosmatka. Poszerzyli swoją wiedzę o treści dotyczące nielegalnych młodzieżowych organizacji antykomunistycznych na Pomorzu Zachodnim. Utrwalili fakty o formach i metodach przesłuchań oraz okolicznościach aresztowań żołnierzy Armii Krajowej.