„LOTNICY- WŁADCY PRZESTWORZY”- to nazwa najnowszej gry edukacyjnej, opracowanej przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej Biura Nowej Technologii.

Premiera gry odbyła się 27.02.2024r.  w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej.

Na tą nietypową multimedialną lekcję historii wybrali się uczniowie klasy 5b pod opieka wychowawcy Magdaleny Periżok- Kowalczyk.

Uczniowie nie tylko wysłuchali tematycznej prelekcji, ale przede wszystkim wcieliły się
w role polskich lotników z czasów II wojny światowej. Sterowali działkiem górnym wieży bombowca Handley Page Halifax i odpierali ataki niemieckich samolotów myśliwskich. Zwiedzali wirtualny hangar polskiego skrzydła lotniczego w jednej z brytyjskich baz. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, m.in. zaimplementowanemu przewodnikowi lektorskiemu  młodzież poznała szczegółowo eksponaty: samolot Handley Page Halifax, legendarny Spitfire MK VB pilota Jana Zumbacha.

Dodatkowym walorem przedsięwzięcia było spotkanie z lotnikiem 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego ze Świdwina.

"Lotnicy" to edukacyjna gra przygodowa w trybie pierwszoosobowym. Zawiera w sobie elementy zręcznościowe oraz zagadki logiczne. Jej fabuła jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Jej celem jest zapoznanie z wysiłkiem zbrojnym polskich lotników w czasie II wojny światowej. Gra jest powszechnie dostępna w sieci, nie wymaga żadnych opłat.