Obchody Roku Wisławy Szymborskiej

Z okazji 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej - poetki i eseistki, laureatki nagrody Nobla - nasza szkolna biblioteka przygotowała program poetycko - muzyczny na podstawie jej twórczości.

Do czytelni zostali zaproszeni starsi uczniowie: z klas siódmych i ósmych. Zapoznali się oni z najważniejszymi faktami z życia Szymborskiej oraz z jej dorobkiem literackim. Poznali ludzi, z którymi poetka była związana a także miejsca – przede wszystkim Kraków i jego środowisko literackie.

Spotkanie z Szymborską wzbogaciły występy uczennic: Hanny Husejko z kl. 8C, Amelii Zwolińskiej z kl. 8B i Martyny Goławskiej z kl. 7e. Dziewczyny wzbudziły podziw w słuchaczach swoimi recytacjami i śpiewaniem pięknych utworów poetki.

...::: FOTOGALERIA :::...