Tabliczka mnożenia

„Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie, to tabliczka mnożenia.”
Lucy Maud Montgomery

Dnia 17 listopada nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Uczniowie podczas przerw mieli możliwość sprawdzić się z tabliczki mnożenia. Prawidłowe wyniki zostały nagrodzone bonusami. Egzaminatorami były uczennice klasy 8b. Zainteresowanie było tak duże, że uczniowie z chęcią wykonywali zadania na każdej możliwej przerwie. Dodatkowo uczniowie przebierali się w koszulki z hasłami i rymowankami, ułatwiającymi zapamiętanie wyników tabliczki mnożenia.

W tym dniu odbył się również konkurs dla klas  7 i 8 pt. „Duża tabliczka mnożenia na wesoło” w formie quizu Kahoot. Uczniowie mogli zdobyć „Złoty bilet” zwalniający z wybranej kartkówki z matematyki.

Akcja miała tak duże zainteresowanie, że na pewno powtórzymy ją w następnym roku szkolnym.

... MIGAWKI ...