Debata „Za i przeciw energii jądrowej”

9 maja 2022r. odbyła się debata „Za i przeciw energii jądrowej” przygotowana przez uczniów klas ósmych : c, d, e, f pod kierunkiem nauczycieli: Ewy Techmańskiej i Ireny Kisiel.

Uczniowie odpowiednio wcześniej przygotowali plakaty i prezentacje multimedialne.
W debacie udział wzięli uczniowie zainteresowani problematyką pozyskiwania energii z atomu.
Podczas dyskusji uczestnicy wyrażali swoje stanowisko i podawali argumenty za i przeciw. Wskazali wiele zalet płynących z elektrowni jądrowych – pod warunkiem, iż działają w nich reaktory pracujące tylko w celu produkowania energii elektrycznej. Różnią się one od reaktorów stosowanych dla celów militarnych (taki był reaktor w Czarnobylu).

Podczas debaty podkreślona była rola Odnawialnych Żródeł Energii jako przyjaznej środowisku, ale wskazane były jej ograniczenia, np. brak możliwości stałego dostarczania energii.
Zdaniem uczestników, bilans wad i zalet przemawia na korzyść energii jądrowej, pod warunkiem zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa aby nie doszło do tragedii.

Debatę profesjonalnie poprowadził Bartek Piłatowski z klasy 8d, umiejętnie panując nad emocjami uczestników spotkania.

Uczniom gratulujemy i dziękujemy za trud przygotowania tego wydarzenia