Międzyszkolny Konkurs Historyczny

„Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej” to nazwa międzyszkolnego konkursu, który odbył się dnia 01.06.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. I Armii Wojska Polskiego w Koszalinie.

Konkurs został objęty patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Koszalina oraz Związku Kombatantów Rzeczypospolitej
i Byłych Więźniów Politycznych/ Oddział  w Koszalinie.

Do zmagań historycznych przystąpiło 10 drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Pietrzak i Dominik Matuszak- uczniowie z klasy 8b, Marcel Kowalczyk z klasy 6a.

Konkurs był dwuetapowy. W pierwszej kolejności uczestnicy przystąpili do testu wiedzy. Pozwolił on wyłonić znawców tematyki  w kategorii indywidualnej. Laureatem został uczeń Szkoły Podstawowej nr 10. Nasi wychowankowie zajęli kolejne lokaty: Patryk Pietrzak – miejsce drugie, Marcel Kowalczyk- trzecie.

W drugim etapie  konkursu zaplanowano rywalizację w kategorii drużynowej. Uczniowie wzięli udział m.in. w grze on-line Kahoot, podczas której zespół naszej szkoły pokonał wszystkich. Ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu.

Serdecznie gratulujemy Dominikowi, Patrykowi i Marcelowi wiedzy, wytrwałości w badaniu przeszłości, umiejętności kojarzenia faktów i błyskotliwości w zgłębianiu zawiłości czasów minionych. Życzymy dalszych chęci do badania źródeł historycznych.