Opadł już bitewny kurz!

20 Kwietnia 2022 odbył się XXII Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX 2022”.

W konkursie wzięło udział 39 uczniów z naszej szkoły. Miło nam poinformować, że Tymoteusz Rybarczyk z kl. VIII b po raz kolejny zdobył bardzo dobry wynik i znajduje się wśród nagrodzonych. Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX" pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter - co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych - zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

Szkolni organizatorzy chcieliby również wyróżnić: Marcelę Książek z kl. VIII f , Nirel Nji Foy z kl. VIII c, Macieja Połatyńskiego z kl. VIII g oraz za najwyższe wyniki w naszej szkole z klas ósmych. Wartą też docenić Zosię Majewską  za najwyższy wynik w klasach siódmych oraz Wiktorię Jachacy za najlepszy wynik w klasach piątych.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim osobom biorącym udział w tegorocznej edycji Konkursu FOX - zarówno uczniom piszącym testy, jak i ich opiekunom szkolnym. Dziękujemy również rodzicom naszych dzielnych konkursowiczów, którzy na każdym kroku wspierali pociechy. Konkurs odbył się w terminie, pomimo trudnej i dla wielu wyniszczającej psychicznie sytuacji za nasza wschodnią granicą - bardzo się cieszymy, że znaleźliście Państwo siłę i motywację, aby do Konkursu przystąpić, dzięki czemu nasza już 22-letnia tradycja została zachowana. Jeszcze raz serdecznie Wam wszystkim dziękujemy!

Podsumowując - do Konkursu zgłosiło się 958 szkół z całego kraju, zarejestrowano ponad 17 tys. uczniów gotowych pisać test - to wspaniały i jakże cieszący wynik!

Szkolni opiekunowie- Joanna Ślizewska i Joanna Wojda