To(działa)My

Dnia 10.05.2022 r. odbyły się pierwsze warsztaty plastyczne. Uczestniczyła w nich nasza młodzież  ze Szkolnego Koła Wolontariuszy oraz zaproszeni goście, m.in. grupa młodzieży z Ukrainy, która uczy się języka polskiego w Infopunkcie „Razem” przy parafii Ewangelickiej przy ulicy Połczyńskiej 1 w Koszalinie. Uczniami ze wschodu opiekowała się P. Irina Kuzyan - lektor z „Manufaktury sukcesu”, szkoły języka polskiego dla obcokrajowców. Dla tych młodych ludzi warsztaty stały się dobrą sposobnością do międzynarodowej współpracy.

W spotkaniu uczestniczył koszaliński artysta młodego pokolenia Pan Tomasz Żuk Cukin, znany wszystkim jako autor niepowtarzalnych murali, którymi możemy się zachwycać w naszym mieście oraz  pobliskich miejscowościach.  Przybliżył zgromadzonym swoją twórczość, opowiadając nie tylko o muralach. Ciekawostką okazał się fakt, że na początku swych poszukiwań twórczych malował odzież i meble. Nie obce jest Mu także było tworzenie przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych z materiałów recyklingowych.

Spotkanie posłużyło zgłębieniu wiedzy na temat prac Pana Tomasza, ale przede wszystkim umożliwiło uczestnikom warsztatów pracę twórczą pod okiem artysty, który z ogromnym zaangażowaniem przybliżył nam niektóre tajniki swojego warsztatu pracy.

Podczas warsztatów obecni byli również nauczyciele z naszej szkoły: Pani Danuta Lech i Magdalena Periżok - Kowalczyk. Nie zabrakło też rodziców reprezentowanych w osobie Pani Dagmary Podrazy- Olech i Zofii Szczepaniak-Kołtun. Wszyscy byli pod wrażeniem imponującego dorobku twórczego tak młodego artysty.

Dzieci wykonały autorskie prace - portrety i autoportrety inspirowane twórczością patrona naszej szkoły - Jana Matejki oraz zaproszonego do udziału w warsztatach artysty - Cukina. Reprodukcje prac, które powstały podczas warsztatów zawisną,  zgodnie z założeniami projektu, w łączniku bloku C. Powstaje tam strefa wypoczynku i nauki dla uczniów. Dzięki współpracy z Radą Rodziców zostały  zakupione nowe stoliki i krzesełka. Plakaty wykonane przez młodzież rozjaśnią pomieszczenie, unowocześnią jego wnętrze, sprawią że dotychczasowa szkolna piwnica będzie strefą chii laut dla młodzieży.

...::: WIĘCEJ :::...