Dni zdrowia

„Czas i zdrowie to dwa cenne skarby,
których nie rozpoznajemy i nie doceniamy,
dopóki się nie wyczerpią”
Denis Waitley

Uczniowie w ramach integracji ubrali się w kolorach niebieskich utożsamiając się z hasłem "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami". Na korytarzu szkolnym została wystawiona prezentacja pt."Miej uszy i oczy, serce i duszę szeroko otwarte!" OTWÓRZ SIĘ NA INNYCH. Nauczyciele otrzymali materiały do poprowadzenia na ten temat lekcji wychowawczych w postaci prezentacji oraz filmów edukacyjnych dostosowanych do wieku uczniów. W działaniach wsparli nas nauczyciele świetlicy, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim projekcie mającym na celu poszerzenie wśród dzieci świadomości na temat autyzmu. Udział w projekcie pokazał, że każdy może być inny, że każdy zasługuje na szacunek i zrozumienie. W ramach projektu Świetliczaki ubrały się na niebiesko na znak solidarności z osobami z autyzmem, wysłuchały i omówiły opowiadanie Joanny M. Chmielewskiej "Czarodziejka" , wybrały się na spacer oraz wykonały kreatywne prace plastyczne „Niebieskie motyle” będące motywem przewodnim projektu. Zwieńczeniem było wykonanie gazetki informacyjnej oraz wystawa niebieskich motyli.
W kolejnych dniach realizowaliśmy hasło dni zdrowia "NASZA PLANETA NASZE ZDROWIE" Jeśli zdrowo żyć pragniemy, zastanówmy się co jemy” to morał wynikający z bajki przygotowanej przez uczniów klasy 7f i zaprezentowanej wszystkim uczniom z klas 1-3 w dniach 29-30.03.2022 r. Przedstawienie pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek” to z pozoru bajka znana. W tym przypadku celowo została zmieniona. Jest w niej i Kapturek Czerwony, mama i gajowy. Są także leśne duszki- wróżki, zwierzęta i doktor – to aktorska obsada tego przedsięwzięcia. Wilk i babcia niezdrowo żyli i w problemy żołądkowe sami się wprowadzili . Podczas spektaklu można było usłyszeć życiowe porady: jak dbać o ciało, gdzie szukać witamin. „Owocowy luz blues” to hit przedstawienia, co porwał do tańca niejednego widza. Zabawa była świetna !
Kolejne dni zdrowia to zwrócenie globalnej uwagi na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania ludzi i planety w zdrowiu. Nasi uczniowie zadbali o świetne samopoczucie i zdrowie wykonując owocowe koktajle, zdrowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne którymi częstowaliśmy dzieci oraz pracowników szkoły. Nie zapomnieliśmy również o ochronie naszej planety, poprzez segregowanie śmieci. Nauczyciele wychowania fizycznego poprowadzili szereg prelekcji w klasach starszych na temat zawartości cukru w różnych produktach, zwłaszcza w ulubionych napojach. Wielu uczniów było baardzo zdziwionych
Dni zdrowia podsumowaliśmy PIKNIKIEM ŚNIADANIOWYM , który od wielu lat jest organizowany w naszej szkole w różnej formie. Tym razem uczniowie przygotowali pastę jajeczną, szaszłyki owocowe, przynieśli do szkoły zdrowe przekąski które z przyjemnością zajadali na przerwie
Bardzo gorąco dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy tak wspaniale angażowali się i współpracowali z nami przez cały tydzień, dziękujemy wszystkim którzy odwiedzają naszego fc szkolnego i zostawiają miłe komentarze. Jest nam bardzo miło, że wśród tych gości są nowi rodzice naszych uczniów, którzy od niedawna są z nami

Z pozdrowieniami Zespół do spraw promocji zdrowia