Program „To(działa)MY”

Akcja ta dała młodzieży możliwość przygotowania przedsięwzięcia na rzecz szkolnej społeczności, a w drugim etapie uzyskania wsparcia finansowego na poczet jego realizacji.

Grupa uczniów z klas 8, zrzeszona w Szkolnym Kole Wolontariuszy (koordynator M. Periżok- Kowalczyk), wykazała chęć zaangażowania się
w proces odnowienia i unowocześnienia części korytarza w bloku C (potocznie nazywanego piwnicą) tak, by powstało tam miejsce wypoczynku, rekreacji oraz przestrzeń do odrobienia lekcji, poczytania książek bądź swobodnych rozmów koleżeńskich.

Do współpracy pozyskaliśmy Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców oraz uzyskaliśmy zgodę dyrektora szkoły.
Projekt nazwaliśmy „WŁASNY KĄT”. Jego realizacja została już rozpoczęta: ściany zostały odświeżone, nowe ławki i stoliki przez Radę Rodziców zakupione. Teraz czas na działanie młodzieży- przygotują autorskie, wielkoformatowe postery, które rozweselą wnętrze. Tematyka plakatów będzie inspirowana twórczością Jana Matejki. W ten sposób zostanie połączona tradycja z nowoczesnością.

Pomysł szkolnych wolontariuszy został nagrodzony dotacją finansową. Wśród laureatów konkursu jesteśmy jedyną szkołą z województwa zachodniopomorskiego.

TodziałaMy