Konkurs - "Zmień okładkę - projekt okładki lektury szkolnej"

Zaprojektuj okładkę swojej ulubionej książki – lektury szkolnej. Nie sugeruj się okładką istniejącej już publikacji, stwórz własną wizję, Twoją interpretację treści.

I. Cel konkursu:

• zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania lektur,
  • rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej wśród dzieci   młodzieży.

II. Zasady uczestnictwa:

1. Adresaci konkursu:

Konkurs adresowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 im. Jana Matejki w Koszalinie.

Konkurs obejmuje dwie kategorie wiekowe:

I kategoria –uczniowie klas IV –VI szkoły podstawowej
    II kategoria –uczniowie klas VII - VIII  szkoły podstawowej

2. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie przez uczestnika jednej pracy, wykonanej samodzielnie. Projekt musi odbiegać od wyglądu okładek wydanych publikacji oraz zawartych w nich ilustracji.

3. Prace powinny być wyraźnie opisane i zawierać: imię i nazwisko uczestnika, klasą, wiek uczestnika, tytuł pracy (tytuł lektury i autora).

III. Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu frontowej strony okładki ulubionej lektury. Uczestnik konkursu nie może naśladować istniejącej publikacji, ma stworzyć własną wizję obwoluty.

IV. Forma pracy

1. Format pracy –A3, A4.

2. Proponowane techniki: pastele, farba plakatowa, akwarelowa, temperowa, tusz kolorowy, gwasz, ołówek, pisak.

3. Projekt powinien zawierać tytuł książki, nazwisko autora oraz najważniejszą część –oprawę graficzną nawiązującą do tytułu książki i wprowadzającą w jej treść.

V. Termin dostarczania prac

Prace należy  dostarczać do dnia 10 grudnia 2021 r. do Justyny Kołeckiej lub Katarzyny Jacewicz.

VI. Kryteria oceny prac konkursowych

Przy ocenie prac komisja będzie kierować się następującymi kryteriami:

• sposób ujęcia tematu,
  • oryginalność okładki
  • walory artystyczne
  • kompozycja
  • warsztat pracy
  • interpretacja własna

Prace nagrodzone zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w szkole i stronie internetowej szkoły.

Prawa autorskie:

Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność organizatora konkursu i nie będą odsyłane. Zgłaszając pracę na konkurs ich autorzy bezpłatnie przenoszą na organizatora prawa autorskie zgodnie z art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83) oraz jednocześnie akceptują warunki regulaminu konkursu, wyrażają zgodę na bezpłatne eksponowanie i powielanie nadesłanych prac. Informacje dotyczące uczestników konkursu, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych, są objęte tajemnicą i będą wykorzystywane tylko w sposób określony w niniejszym regulaminie.