Szkoła do Hymnu

W ten sposób uczniowie szkoły włączyli się do wspólnego świętowania 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W klasie 3c została zorganizowana debata pt. „Polska - moja ojczyzna”. Uczniowie pracowali w trzech zespołach: Orła Białego, Flagi Polski oraz Kotylionów. Wykonali prace plastyczne wyklejając kwiatami flagę, kotylion i skrzydła orła. Odpowiadali na wiele pytań dotyczących kolorów flagi, różnicy pomiędzy kotylionem a kokardą, wyjaśniali jak rozumieją pojęcie miłości do ojczyzny. Uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne, opowiadali legendę o orle białym oraz obejrzeli prezentację „Uwięziony ptak nie śpiewa”. W trakcie zajęć odwiedziły ich uczennice z klasy 7a, które opowiedziały historię naszej ojczyzny. To był wyjątkowy dzień zakończony słowami jednego z uczniów „Ojczyzna to wartość najwyższa”.

.
..::: KLIKNIJ :::...