Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji po raz kolejny i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. W tym roku odbyła się już po raz 11. Celem akcji jest promowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja przebiega pod mottem: " młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają", dlatego dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Przez cały dzień uczniowie naszej szkoły mogli przypominać sobie tabliczkę mnożenia podczas lekcji matematyki, wykazać się jej znajomością, co zostało nagrodzone plusami, piątkami i szóstkami. Na ten dzień uczniowie przygotowali pomysłowe koszulki z tabliczką mnożenia, wierszykami i rymowankami, które ułatwiają jej zapamiętanie.

Do zabawy przyłączyły się również osoby dorosłe: nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Uczennice klasy 5c sprawdzały wiedzę „tabliczkową” dorosłych i swoich kolegów. Zarówno uczniowie jak i egzaminatorzy byli na początku bardzo zestresowani, ale po zdanym egzaminie wszystkie buźki były uśmiechnięte i zadowolone. Egzaminatorzy spisali się na medal!

Gratulujemy wszystkim pozytywnych wyników :-)