Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

Na pięknie udekorowanym korytarzu przy świetlicy, przejęte i wystrojone w stroje galowe pierwszaki ślubowały swojej wychowawczyni i pani dyrektor, że będą starać się być dobrym, uczciwym uczniem, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, być dobrym kolegą, swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, być dobrym Polakiem. Po takim przyrzeczeniu, pani dyrektor Karina Gajda każdego pierwszoklasistę osobno pasowała symbolicznym ołówkiem na pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej nr 18 im. Jana Matejki w Koszalinie. Wychowawczynie gratulowały swoim uczniom i wręczały im specjalnie przygotowane dyplomy i pamiątkowe przypinki. Tradycyjnie, każda z klas otrzymała prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Po uroczystościach w salach lekcyjnych czekał na dzieci poczęstunek przygotowany przez rodziców. Rodzice mogli zobaczyć przebieg uroczystości w formie transmisji na żywo, filmu lub zdjęć. Mimo kameralnej scenerii panowała podniosła atmosfera i widać było, że pierwszaki bardzo przeżywają ten doniosły moment w swoim uczniowskim życiu.