Światowe Dni Pierwszej Pomocy

Uczniowie z klas I-III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych udzielania I pomocy przedmedycznej jak również zapoznali się ze sprzętem medycznym stosowanym podczas wypadków przez służby ratownicze. Na zajęciach dzieci obserwowały i samodzielnie ćwiczyły udzielanie I pomocy na fantomach do resuscytacji i pierwszej pomocy. Zapoznali się z terminem; co oznacza drugi stan bezpośredniego zagrożenia życia, dowiedzieli się co to jest rurka ustno-gardłowa, worek rezerwuarowy, wentylowanie, rezerwa tlenowa itp. Uczniowie mieli możliwość dokładnego sprawdzenie zawartości apteczki samochodowej jak również apteczki z której korzystają ratownicy medyczni. W klasach starszych nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili szereg pogadanek jak również zajęć z zakresu udzielania I pomocy w nagłych wypadkach. Uczniowie mieli możliwość przećwiczenia pozycji bocznej ustalonej stosowanej u osób nieprzytomnych oddychających. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci i młodzież miały możliwość obejrzeć prezentację multimedialną „ Z pierwszą pomocą za pan brat”, z której zasięgnęły informacji na temat; Co to jest łańcuch przeżycia i jak należy wzywać pomoc.

„Człowiek został stworzony dla człowieka, aby człowiek pomagał człowiekowi” św.Ambroży

Zespół do spraw promocji zdrowia