Światowy dzień tabliczki mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się w pierwszy piątek października, a w tym roku świętowaliśmy już X edycję tej kampanii. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Z kolei dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki mnożenia .
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Zaopatrzony w losy „Pan Kalkulator” chodził po szkole i rozdawał losy uczniom. Za poprawne odpowiedzi uczniowie zostali nagrodzeni certyfikatami Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Tego dnia na lekcji matematyki uczniowie utrwalali wiedzę z tabliczki mnożenia grając w popularną grę „statki”. Gra różniła się od tradycyjnej gry w statki tym, że współrzędne punktów na planszy, gracz odczytuje jako iloczyn liczb i tylko podanie prawidłowego wyniku umożliwia „strzał”. Gra sprawiła dzieciom wiele radości i zabawy, a także pobudziła do logicznego myślenia oraz koncentracji i spostrzegawczości.