Sprzątanie Świata 2020

W tym roku pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Uczniowie klas 7 wykonali plakaty informujące o potrzebie segregacji śmieci, aby Nasza Planeta miała czym oddychać... Prace uczniów w krótkim filmiku... TUTAJ

W świetlicy szkolnej przeprowadzone zostały zajęcia z dziećmi z klas I-III. Uczniowie między innymi obejrzeli film pt. „Jak to działa? Segregacja odpadów”. Nauczycielki przeprowadziły pogadankę z wykorzystaniem elementów plastikowych (talerzyków, butelek, sztućców itd.) dotyczącą rezygnacji, redukcji czy segregacji plastików. Dzieci uczyły się poprawnie przygotować artykuły papiernicze i plastikowe do segregacji (składały papier, zgniatały butelki). Na zajęciach plastycznych wykonały ilustrację przedstawiającą domowy sposób segregacji odpadów.

Dzieci zgłębiły również wiedzę na temat elektrośmieci,. Dowiedziały się dlaczego elektrośmieci szkodzą, co zrobić z zużytymi lub zniszczonymi, na czym polega recykling elektrośmieci. Na planszę przedstawiającą kulę ziemską przyczepiały ilustracje zużytego sprzętu elektronicznego. Zobaczyły ogrom zanieczyszczeń.