Szkolny konkurs z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy historycznej uczniów klas siódmych i ósmych, dotyczącej odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku oraz  zainteresowanie uczniów patriotyczną symboliką Święta Niepodległości  i tematyką stujednolecia odzyskania niepodległości, czynem politycznym i zbrojnym Polaków sprzed stu laty. Miał uświadomić współczesnemu pokoleniu młodych Polaków męstwo i poświęcenie pięciu pokoleń synów Ojczyzny w walce o wolność i niepodległość.

W konkursie wzięły udział klasy VII i VIII otrzymując od nauczyciela historii kupon konkursowy z zadaniami (10 pytań na stujednolecie polskiej niepodległości).
Przedstawiciele klas (2 uczniów) w określone dni tygodnia oglądali szkolne gazetki z okazji Święta Niepodległości i zapoznawali się z zawartymi w nich treściami historycznymi (materiały konkursowe znajdowały się na ścianach e-kiosku w segmencie C szkoły). Następnie na kuponie konkursowym uczniowie odpowiadali na 10 pytań, zapisując poprawne odpowiedzi i wypełnione kupony przekazali w określonym dniu nauczycielowi historii.

W konkursie klas ósmych zwyciężyły następujące klasy – pierwsze miejsce klasa 8d (Kamila Ryk i Olga Zioła), drugie miejsce klasa 8e (Paulina Głębicka i Julia Grąbczewska), a trzecie klasa 8b ( Szymon Koligat i Marcel Kempa).

W konkursie klas siódmych zwyciężyła klasa 7e – w składzie Marcel Musa i Karina Kępa.
Zespoły otrzymały nagrodę w formie dnia bez pytania z historii dla całej klasy, a uczniowie reprezentujący klasy w konkursie celującą ocenę cząstkową z historii.

Krzysztof Maciejewski