Czas dawania

W bieżącym roku szkolnym działa 60 wolontariuszy: chętnych, gorliwych, terminowych i pracowitych. Są pełni zapału. Podejmują akcje na rzecz Kolegów i Koleżanek, ubogich mieszkańców Koszalina oraz dzieci z Afryki.

Do współpracy wolontariusze zaprosili całą społeczność szkolną. Wszyscy chętni uczniowie mogli włączyć się w zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci
z Afryki. Zbieraliśmy głównie ołówki i kredki, które dzięki współpracy

z Fundacją Redemptoris Missio z Poznania dotrą do potrzebujących rówieśników z Kamerunu, Etiopii, Ghany i Ugandy. W krajach afrykańskich szkoła, to miejsce do którego pragnę uczęszczać wszystkie dzieci. Nie ma w niej takich pomocy edukacyjnych jakie posiadają dzieci w Europie- tym bardziej nasza pomoc jest wskazana.

W swej aktywności wolontariusze nie zapomnieli o ubogich mieszkańcach Koszalina. Z okazji Światowego Dnia Ubogich uczniowie zebrali i podarowali potrzebującym artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Satysfakcja z tego typu działań jest ogromna, a radość i uśmiech na twarzy obdarowanych nie do zapomnienia.

Podczas listopadowych dni zadumy i refleksji członkowie Szkolnego Koła Wolontariuszy odwiedzili koszalińską nekropolię, zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników i Uczennic.

Dnia 1 listopada kwestowali na cmentarzu na rzecz koszalińskiej filii Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych oraz Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego.

Podczas miejskich obchodów Dnia Życzliwości uczniowie wzięli udział w marszu. Wraz z innymi życzliwymi ludźmi przeszli ulicami Koszalina witając się z przechodniami radośnie, głośno i serdecznie. Wspólny taniec Zumba był satysfakcjonującą nagroda dla wolontariuszy.