Lekcje z eksperymentami w 1c

We wtorek 19 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszej klasie mamę jednego z uczniów, która w niesamowicie interesujący sposób poprowadziła lekcję na temat zdrowej żywności. Celem lekcji było pogłębianie wiedzy uczniów na temat znaczenia prawidłowego odżywiania oraz kształtowanie postawy prozdrowotnej. Na lekcji pojawiło się bardzo dużo eksperymentów i doświadczeń z użyciem ziemniaków, jabłek, budyniu, jodyny, octu, sody oczyszczonej i świeczki.

Uczniowie wykrywali obecność skrobii w produktach spożywczych, odczytywali z opakowania skład produktów, w tym substancje dodatkowe, które są szkodliwe dla zdrowia. Dowiedzieli się, że można zainstalować na telefonie aplikację "Zdrowe zakupy" i samodzielnie sprawdzić czy dany produkt powinien znaleźć się w ich koszyku. Zapoznali się z zasadami racjonalnego odżywiania się.

Lekcja była bardzo pouczająca, twórcza i bez wątpienia pozostawiła bardzo miłe emocje i wrażenia na kolejne dni.

Kamila Zblewska-Grochowina

...::: MIGAWKI :::...