Święto biblioteki szkolnej

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbywały się pod hasłem: „Wyobraź sobie…”.

Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej oraz rozwijanie kultury czytelniczej uczniów.

Nasza biblioteka szkolna przygotowała w związku z tym dla czytelników atrakcje.

Młodsi brali udział w „Tygodniu Głośnego Czytania”. Klasy drugie i trzecie słuchały baśni współczesnego szwedzkiego pisarza Martina Widmarka pt. „Tyczka w krainie szczęścia”, którą czytała pani bibliotekarka Bogusława Owczarzak. Wyobraźnię dzieci wspomagała prezentacja multimedialna z pięknymi ilustracjami do tego tekstu Emilii Dziubak. Uczniowie zagłębili się w magiczną opowieść o odwadze i przyjaźni umiejscowioną w fantastycznym świecie zwierząt i kwiatów. Baśni tej z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali uczniowie z ośmiu klas.

Dla uczniów klas siódmych i ósmych Pani Ewa Markiewicz – Krasnoborska zorganizowała plebiscyt na ulubioną książkę.
W głosowaniu wzięło udział 247 czytelników. Każdy z głosujących mógł oddać 1 głos na jedną z 9 zaproponowanych książek. Wygrała książka pt. „Metro” (autor Dmitry Glukhovski), która otrzymała 79 głosów.