Międzyszkolny Konkurs Plastyczny z cyklu Malujemy jak Matejko

Współorganizatorem jego ósmej edycji była Koszalińska Biblioteka Publiczna, która na potrzeby konkursu udostępniła pomieszczenia swojego budynku przy pl. Polonii 1. Pracownicy biblioteki zapewnili uczestnikom również atrakcje postaci ciekawej prelekcji na temat życia i twórczości bohatera tegorocznego konkursu- Stanisława Wyspiańskiego oraz zwiedzania instytucji.W konkursie wzięło udział 11 szkół podstawowych z Koszalina i powiatu koszalińskiego.Tym razem dwuosobowe zespoły uczniów z poszczególnych szkół miały za zadanie namalować pracę inspirując się twórczością Stanisława Wyspiańskiego, wybitnego ucznia naszego patrona Jana Matejki. Jury jednogłośnie stwierdziło, że prace uczniów reprezentowały wysoki poziom. Tegoroczny konkurs pokazał, że uczniowie ze szkół podstawowych są doskonałymi odbiorcami i interpretatorami sztuki.

Laureatami konkursu zostali uczniowie ze szkół:

Kategoria klas I – III:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 18 im. Jana Matejki w Koszalinie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Starych Bielicach

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Zdobywców Kosmosu w Koszalinie

Kategoria klas IV – VI:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 im. I Armii Wojska Polskiego

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 17 im. Orła Białego

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

W kategorii klas I – III: Maja Łuków i Maja Stępniewska

W kategorii klas IV – VIII: Gabriela Kołtun i Piotr Łyskawka