„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska

Mimo pochmurnej pogody, dzieci wraz z opiekunami, wybrały się na mieleńską plażę, aby ją posprzątać. Zaopatrzeni w worki na śmieci, jednorazowe rękawiczki i dobry humor uczniowie ruszyli do oczyszczania naszej pięknej plaży, głównie z plastikowych odpadów, które jak wszyscy wiemy, rozkładają się wiele setek lat. Zaangażowanie naszych uczniów w porządkowanie plaży było ogromne, Nie zabrakło im także czasu i chęci na dobrą zabawę. Na zakończenie akcji dzieci zrobiły „Serce dla Ziemi” ustawiając się w kształcie serca. Wielu uczestników tej wspaniałej i pouczającej akcji zrobiło mnóstwo zdjęć, które chcą wykorzystać do wykonania plakatu na Konkurs Fotograficzny „Sprzątanie świata w szkole lub przedszkolu w obiektywie dzieci”, który organizuje SP 17 w Koszalinie.

Izabela Dawidowska i Renata Walasek