Koniec roku szkolnego

,,Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze! Pora
trzepać wesoło słowa jak futra na wiosnę
czasowniki przez dni lata odmieniać!”

Julian Przyboś

Zakończenie roku szkolnego 2018/19 w naszej szkole pachniało pięknymi kwiatami, czekoladkami, ciastami. Słychać było serdeczne podziękowania i życzenia udanych wakacji, pełno było wzruszeń zarówno nauczycieli, dzieci jak i ich rodziców.  Niektórzy uczniowie żegnali się ze szkołą zaledwie na dwa miesiące, ale byli też tacy, którzy rozstali się z murami, w których przebywali przez wiele lat już na zawsze. We wtorek 18 czerwca pożegnaliśmy klasy ósme oraz klasy trzecie gimnazjalne. Uczniowie zasiedli po raz ostatni w towarzystwie swoich kolegów, koleżanek, ukochanych wychowawców i nauczycieli. Absolwentom towarzyszyli rodzice i rodzeństwo.

Pani Dyrektor mgr Karina Gajda ze wzruszeniem i z dumą opowiadała o sukcesach naszych uczniów, najlepszym wręczając dyplomy, statuetki i nagrody za osiągnięcia. Najlepszą absolwentką spośród uczniów klas ósmych okazała się Natalia Błaszczyk z klasy 8d, za co otrzymała statuetkę „Janek”. Natomiast wśród gimnazjalistów najlepsza była Natalia Stefańska z klasy 3d, która otrzymała statuetkę „Nobelek”. Rodzice otrzymali podziękowania i listy gratulacyjne. Wychowawcy symbolicznie rozwiązali swoje klasy odsupłując czerwone wstęgi.

W podziękowaniu uczniowie przygotowali niebanalny program artystyczny. Gimnazjaliści nagrali film z wspomnieniami o latach szkolnych, o nauczycielach, dyrekcji szkoły, podziękowali za ich trud i cierpliwość. Klasy ósme przygotowały wspomnienia w skeczach i przedstawieniu pokazującym, jaką podróż przebyli, aby ukończyć szkołę z tak znakomitymi wynikami.

Cieszymy się, że nasze uroczystości uświetniła obecność przedstawicieli Kuratorium Oświaty, Rady Rodziców, Księdza Proboszcza, byłych Dyrektorów i Nauczycieli Gimnazjum nr 9 im. Noblistów Polskich w Koszalinie.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego pozostałych klas oraz rozdanie świadectw dla wszystkich uczniów i absolwentów szkoły odbyło się w środę 19 czerwca. Uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej uświetnili tę uroczystość polonezem, piosenkami, wierszykami i kwiatami dla nauczycieli.

Wszystkim rodzicom, uczniom, znakomitym nauczycielom oraz wspaniałej dyrekcji szkoły serdecznie dziękujemy za ten rok i życzymy dalszych sukcesów. Natomiast teraz Kochani, Wszyscy wypocznijcie i nabierzcie sił na kolejny wspaniały, owocny rok szkolny.

Do zobaczenia po wakacjach!
Katarzyna Kępczyńska