Spotkanie z panią dietetyk

Przez cały rok szkolny uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcjach edukacyjnych na temat zbilansowanej diety, zdrowego odżywiania. Organizowane były również spotkania ze specjalistami, którzy dzielili się swoją wiedzą z uczniami.

Na przełomie maja i czerwca odwiedziła nas Pani dietetyk Agnieszka Kobalczyk-Rohde. Spotkała się z uczniami klas szóstych. Przedstawiła uczniom zasady  zdrowego żywienia związane z Piramidą Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży. Rozmawiała z uczniami na temat zdrowego stylu życia,  właściwego odżywiania i roli sportu w naszym życiu. Uczniowie dowiedzieli się, jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Uczniowie naszej szkoły w znacznym stopniu podnieśli swoją wiedzę i świadomość na temat zdrowego odżywiania się i dbania o własne ciało.

Spotkanie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem  ze strony młodzieży.

Bardzo dziękujemy!

Kamila Maczan – szkolny koordynator Miejskiego Programu „Zdrowo jesz, lepiej żyjesz”.