Finał konkursu Historia. Sztuka. Moje Miasto.

Uczniowie musieli posiadać szeroką wiedzę z zakresu historii, sztuki i wiedzy o naszym mieście. Rywalizowali uczniowie z trzech koszalińskich szkół: szkoły Da Vinci, szkoły nr 21 i naszej szkoły, którą reprezentowała drużyna w składzie: Oliwia Cicha z klasy VI d, Zuzanna Ostaszewska klasa VI i Michał Szymański z klasy VI b. Najwięcej trafnych odpowiedzi (np. w jakim stylu zbudowano Pocztę Główną, jaki pomnik stoi przy katedrze, nazwy ulic w mieście, co to są arrasy?) udzielił nasz zespół i dlatego zajął pierwsze miejsce. Swoją wiedzą historyczną mogła pochwalić się także dopingująca klasa V g, której najaktywniejsi uczniowie otrzymali gry o dziejach miasta.

Następny konkurs już za trzy lata. Zachęcamy do udziału i gratulujemy zwycięzcom.