Dni Zdrowia

W dniach 01 – 02. 04. 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję poprzez różnorodne działania zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia.

W holu segmentu A wyeksponowano wykonane przez uczniów klas IV - VIII plakaty oraz prace przestrzenne związane z promocją zasad zdrowego stylu życia: „Talerz Zdrowia dobrze znam, dlatego o formę i zdrowie dbam”. Społeczności szkolnej została także zaprezentowana gazetka informacyjna zgodna z tematyką Światowych Dni Zdrowia 2019 r. pod hasłem „Powszechna opieka medyczna”, a w szatni szkoły została zaktualizowana gazetka prozdrowotna.

W holu przy świetlicy mogliśmy obejrzeć ekspozycję prac uczniów uczęszczających do świetlicy na temat „W zdrowym ciele zdrowy duch !”

W świetlicy szkolnej przeprowadzono również zajęcia ruchowe przy muzyce – „Zumba”  oraz zorganizowano spotkania tematyczne ze specjalistami – „Piramida zdrowego żywienia” – spotkanie dzieci ze świetlicy z p. M. Strumińską związane z prelekcją na temat zdrowego żywienia oraz ,,Wiem co i ile jem– prelekcja  na temat prawidłowego odżywiania się dzieci w wieku 6 – 10 lat  przeprowadzona przez p. A. Grontkowską z sanepidu. Panie ze świetlicy przygotowały z dziećmi  zdrowe kanapki  na drugie śniadanie ucznia zgodnie z hasłem „Jemy zdrowo, kolorowo”.

W klasach I – VIII oraz III gimnazjalnych nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili   gimnastykę śródlekcyjną pod hasłem „Wyginam śmiało ciało !”, a  w czasie dużej przerwy w sali gimnastycznej zorganizowali dla wszystkich chętnych zajęcia aerobowe dla pod hasłem „Ćwicz razem z nami !”

W ostatnim dniu obchodów Dni Zdrowia odbyły się na przerwach pikniki  śniadaniowe dla uczniów klas I - III, w czasie których mogli oni  wspólnie spożyć zdrowe drugie śniadanie.

Wszystkim zaangażowanym w organizację Dni Zdrowia bardzo serdecznie dziękujemy.

Zespół ds. promocji zdrowia