Moniuszko - konkurs plastyczny

Organizatorem przedsięwzięcia byli Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Rektor Akademii Sztuki w Szczecinie pan Dariusz Dyczewski.
Konkurs został zorganizowany w ramach, przypadającej w tym roku, 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu twórczości kompozytora, oddając hołd tej wybitnej postaci, ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki.
Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego i przebiegał w trzech etapach. Do trzeciego etapu z naszej szkoły zakwalifikowały się dwie uczennice: Dorota Marciniak z klasy IID i Lena Blok z klasy IIIB.
Zadaniem uczestników, podczas finału wydarzenia, było wykonanie ilustracji do tekstu literackiego (m.in. fragmentu książki Wandy Chotomskiej „Muzyka Pana Moniuszki”, czy Nadziei Bruckiej „Stanisław Moniuszko”).

W finale konkursu wyróżnienie zdobyła Lena Blok z klasy IIIB.

Nagrody dla laureatów konkursu zostaną wręczone w listopadzie podczas Gali podsumowującej Rok Stanisława Moniuszki.

Gratulujemy!
Ewa Gumińska