Get Adobe Flash player

Dzień otwarty naszej szkoły

W sali 10 C można było oglądać preparaty mikroskopowe, składać model oka i budowy wewnętrznej człowieka, obejrzeć i poznać minerały, a nawet wykonać kilka prostych doświadczeń. W świetlicy odbyły się zajęcia z masą solną, dzieci odbijały też swoje rączki na brystolu, była też wystawa prac koła "Sprawnych rąk", gazetki świetlicowej "Świetlik" i kroniki świetlicy. Rozdawany był "Świetlik" opracowany na dzień otwarty. Odbyły się zajęcia plastyczne z wykorzystaniem masy solnej. W sali informatycznej dzieci miały możliwość poznać programy i strony internetowe, na których mogą zacząć naukę kodowania, z ciekawością oglądały i pytały o działanie robotów przygotowanych przez Pana Dawida. W pracowni chemicznej Panie Ewa i Natalia przygotowały pokazy doświadczeń chemicznych i fizycznych. Przyszli pierwszoklasiści z dużym zainteresowaniem obserwowali pokazy i próbowali eksperymentować samodzielnie. Nauczycielki języków obcych zaznajomiły uczniów z rozmaitymi możliwościami uczenia się języków obcych, przeprowadziły gry i zabawy. Dzieci poznawały zalety uczenia się języka niemieckiego i języka angielskiego.  W gabinecie przyrodniczym uczniowie klasy 6 c przedstawili młodszym kolegom, jak powstaje sztuczny śnieg, ciecz niutonowska oraz rosnąca pianka. Można się było zapoznać z działaniem czarodziejskiej lampy, obejrzeć jajko bez skorupki oraz okazy przyrodnicze zgromadzone w sali.

Panie od nauczania początkowego też nie próżnowały. Na pierwszym piętrze przygotowały wystawę prac przestrzennych, a w sali 20b odbyły się zajęcia plastyczne - "kreatywne kolorowanki".
W sali 28b Pani Jola i Pani Ania przygotowały różnorodne masy plastyczne, chętnych do zabawy nimi nie brakowało. Dużym zainteresowaniem najmłodszych gości cieszyło się stanowisko, na którym można było sprawdzić swoje umiejętności manualne wykonując origami oraz wypełniając przyrodnicze kolorowanki.  U Pani Eli na stoisku SKO dzieci  rozpoznawały polskie banknoty i monety oraz rozwiązywały proste zadania matematyczne . Dodatkowo, w sali nr 16 dzieci mogły uczestniczyć w grach interaktywnych pod czujnym okiem Pani Małgosi

Zespół polonistów w sali nr 12 przygotował wystawę składającą się z plakatów filmowych, albumów poświęconych życiu i twórczości wybitnych aktorów polskich, makiet, lapbooków i "lektur w pudełku" - prac plastycznych uczniów dotyczących omawianych lektur, m.in.: "Opowieści z Narnii", "Ania z Zielonego Wzgórza", "W pustyni i w puszczy", "Tomek w krainie kangurów", "Chłopcy z Placu Broni". Gości powitała prezentacja multimedialna nawiązująca do wiersza Juliana Tuwima pt: "Lokomotywa". Biblioteka szkolna zaoferowała wystawę kronik szkolnych, gazetek szkolnych, wystawę zdjęć: "Szkoła w obiektywie ucznia", wystawę literatury dla rodziców, wystawę podręczników dla uczniów. Pani Danusia uczyła dzieci malowania na folii streczowej.

Nasi wspaniali historycy przygotowali rewelacyjną atrakcję- FOTO – budkę - ramę w której goście, rodzice i dzieci, mogli zrobić sobie zdjęcie w strojach historycznych. Była też prezentacja multimedialna o dziejach miasta, makieta Koszalina w średniowieczu,  gry, krzyżówki i kolorowanki historyczne, zabytki, pamiątki historyczne prezentowane przez uczniów.

Po rozrywkach intelektualnych przyszedł czas na trening - na dużej sali gimnastycznej można było zobaczyć trening piłki ręcznej pod czujnym okiem Pani Iwony, Panów Bogdana i Mieszka. Na małej sali Pani Karolina i Pan Konrad przeprowadzili trening siatkówki. Uff ! Było gorąco. Porządku pilnowali Pani Joasia i Pan Łukasz, a Pani Agnieszka pokazała, że warto tak się pocić, aby osiągnąć sukces - przygotowała piękną wystawę pucharów i dyplomów. Była też wystawa kronik sportowych.

Tak bardzo zmęczeni i zadowoleni goście, mogli posilić się przy stoisku wolontariatu, a potem udać się po upominek za rozwiązane zadania. Uśmiech dzieci wynagrodził wszystkie wysiłki i pokazał, że  nasza szkoła jest niezwykle atrakcyjna, a nauczyciele najlepsi na świecie.

Katarzyna Kępczyńska


...::: MIGAWKI :::...