Dni Języka Polskiego

W ramach obchodów zespół nauczycieli języka polskiego przeprowadził szereg akcji promujących nasz piękny a zarazem trudny język. Odbył się konkurs plastyczny związany z frazeologizmami dla klas szóstych, konkurs ortograficzny dla klas ósmych i trzecich gimnazjum i potyczki językowe dla klas siódmych. Klasy piąte przygotowały ilustracje do fragmentów „Pana Tadeusza”. Odbyła się również lekcja otwarta z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. W holu głównym można było obejrzeć wystawę prac uczniów „Sposób na lekturę”. Ciekawostki z zakresu języka polskiego oraz wierszyki „łamiące języki” znajdujące się w różnych miejscach na szkolnych korytarzach zwracały uwagę uczniów i pomagały wzbogacać ich wiadomości, a także umiejętności związane z piękną dykcją. Hasło, które przyświecało tegorocznym obchodom było cytatem Franciszka Ksawerego Dmochowskiego: A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą. Nie znać języka swego – hańbą oczywistą.