Podziel się uśmiechem

Do tej pory w lekcjach edukacyjnych wzięło udział 450 000 dzieci. Celem programu jest budowanie świadomości prozdrowotnej wśród najmłodszych i zmniejszenie liczby dzieci z próchnicą w Polsce. Poprzez realizację programu planujemy realnie wpłynąć na zmniejszenie liczby dzieci
z próchnicą w Polsce. Jak wynika z raportu  Ipsos próchnica dotyczy aż 72% dzieci w wieku szkolnym. W największym stopniu dotyka dzieci w wieku 5-9 lat, gdzie odsetek chorych sięga 76%.

Akcję w całej Polsce prowadzi Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Mars Polska, producentem bezcukrowych gum do żucia Orbit®. Partnerami akcji są: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS) i Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej (PTSD).

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Minister Edukacji Narodowej  i Rzecznik Praw Dziecka.

W naszej szkole program został zrealizowany po raz pierwszy dzięki zaangażowaniu uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariuszy.

W dniach 18-22.02.2019r. ochotnicy przeprowadzili warsztaty  na temat profilaktyki jamy ustnej we wszystkich klasach trzecich i czwartych. Zajęcia uatrakcyjniono fragmentami bajki edukacyjnej i różnorodnymi zabawami z elementami wykładu. Łącznie przeszkolono 234 uczniów.

Dzieci otrzymały bezpłatne zestawy do pielęgnacji zębów, składające się ze szczoteczki, pasty oraz bezcukrowej gumy do żucia. Uczniowie otrzymali również zeszyty edukacyjne.

Dziękuję pracownikom Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie, wszystkim zaangażowanym Wolontariuszom i nauczycielom wpierającym akcję.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariuszy
Magdalena Periżok- Kowalczyk