Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

W ramach obchodów  uczniowie ze starszych klas przygotowali kolorowe hasła, które zostały zawieszone na korytarzu szkolnym i przypominały nam wszystkim o tym, jak ważny jest człowiek, jego wygląd, poglądy, uczucia.

Uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami przygotowali plakaty na temat „Różnimy się - lubimy się”. Najmłodsze dzieci wysłuchały również piękną „Historię o łaciatym słoniku Bambim”. Poprzez wysłuchanie tej wzruszającej bajki uczniowie zrozumieli, jak ważna jest druga osoba, czym jest tolerancja i co oznacza tolerowanie kogoś.

Podczas pobytu na świetlicy dzieci uczestniczyły w zajęciach „Inny nie znaczy gorszy”, przygotowały  plakaty z hasłami o tolerancji, które zostały zawieszone przed świetlicą.

W trakcie przerw uczniowie wysłuchali m.in. utworów St.Soyki, Cz Niemena, P.Rubika, A.Lipnickiej, E.Geppert, M.Grechuty, K.Kowalskiej.

Inny nie znaczy gorszy. Wszyscy sobie równi. Stop nietolerancji - te hasła powinny być bliskie już na zawsze uczniom naszej szkoły.