O charytatywnych działaniach członków Szkolnego Koła Wolontariuszy

We wrześniu byli inicjatorami projektu opracowanego przez Fundację Sensorię przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego- BohaterOn. Wypełniliśmy 100 kartek, które pełne dumy narodowej i radości z wolności wysłaliśmy do żyjących uczestników powstania.

W ramach ogólnopolskiej zbiórki, przeprowadzanej corocznie przez Fundację Redemptoris Missio z Poznania, zbieramy okulary dla potrzebujących z Afryki. Akcja „Czary- mary okulary” trwa do końca 2018r.

Nie zapominamy o chorych. Piszemy listy do chorych Dzieci. „Marzycielska poczta” nie ma końca. Każdy może do nas dołączyć.Dla dużych i małych podopiecznych szpitala w Połczynie Zdroju zbieramy bajeczki, lektury i inne książeczki.

Upamiętniając setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę zrealizowaliśmy projekt 100 pozdrowień na 100- lecie niepodległości. Wysłaliśmy pełne słonecznych pozdrowień pocztówki z Koszalina do 100 polskich miast. Otrzymaliśmy równie serdeczne widokówki z różnorodnych zakątków Polski, z których wykonaliśmy makietę finałową.

Dnia 01 listopada, przy współpracy z Koszalińskim Centrum Wolontariatu, kwestowaliśmy na  cmentarzu komunalnym na rzecz Hospicjum Dzieci i Dorosłych.

Współpracujemy także z Samorządem Uczniowskim. Wsparliśmy Kolegów i Koleżanki podczas organizacji ślubowania uczniów z klas I.

Jesteśmy gotowi do podjęcia kolejnych przedsięwzięć. Lenistwa nie znamy, innych dobrocią zarażamy.

Opiekun Koła- Magdalena Periżok- Kowalczyk