Get Adobe Flash player

Międzyszkolny turniej wiedzy o życiu literackim po odzyskaniu niepodległości

SP nr 18. Trzyosobowe drużyny dzielnie odpowiadały na niezwykle trudne pytania. Ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 9. Zaraz za nimi na podium stanęli uczniowie naszej szkoły Agata Cychowska, Zofia Owsiak, Tomasz Lisowski (uczniowie klasy 8b) . Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3.

W tym roku czynny udział w konkursie wzięła publiczność, która niezwykle żywiołowo dopingowała swoich uczestników. Za najlepszy doping jury mogło przyznać dodatkowe  5 punktów, więc było o co walczyć. Oceniane były najlepsze stroje, hasła i transparenty. Jury postanowiło podzielić punkty pomiędzy SP nr 18 (4 punkty) i SP nr 3 (1 punkt).

Naszą drużynę dopingowała klasa 3D gimnazjum.

Podczas turnieju z młodzieżą spotkał się także Ryszard Fornalczyk - wielokrotny Mistrz Paraolimpijski, który opowiedział młodzieży o swoich sukcesach jako zawodnik i jako trener sekcji Wyciskania Sztangi Leżąc.
Nagrodami w Turnieju były czeki na zakup książek do bibliotek szkolnych oraz upominki książkowe. Zdobyliśmy czek na sumę 350 zł.