100 Pozdrowień na stulecie niepodległości

My również uczestniczyliśmy w tym ogólnokrajowym projekcie historycznym. Uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Kole Wolontariuszy oraz chętni z klas 4f i 5f wysłali pocztówki do 100 polskich miast. Rozpropagowaliśmy w ten sposób naszą szkołę i Koszalin. Pozdrowienia zawierały krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka przedstawiała uroki naszej MAŁEJ OJCZYZNY. Otrzymując kartki z pozdrowieniami zamieściliśmy je na mapie konturowej Polski, wcześniej sprawdzając położenie geograficzne miejscowości nadawcy. I tak powstała prezentowana w szkole makieta. Wysyłanie widokówek jest czymś wyjątkowym, magicznym, regionalnym. Jest oryginalną pamiątką na długie lata. Nie zapominajmy o polskiej tradycji. Oprócz emaili, sms’ów i wiadomości na portalach społecznościowych - wysyłajmy do siebie pocztówki! Tym niewielkim czynem upamiętniliśmy poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości.

Organizatorki szkolnej akcji
Magdalena Periżok- Kowalczyk