Akcja – segregacja. 2 razy więcej, 2 razy czyściej

W tym dniu będzie zorganizowany od godziny 7.40 do 8.00 finał kampanii promującej segregację odpadów, zwiększenie ilości odpadów poddawanych segregacji i jak najwyższego poziomu poprawności segregowania odpadów, zgodnie z hasłem tegorocznej Akcji Sprzątanie świata – Polska: „Akcja – segregacja. 2 razy więcej, 2 razy czyściej” w formie happeningu ( hasła, banery, moda ekologiczna). Rozdawane będą materiały edukacyjne dotyczące segregacji odpadów udostępnione przez Urząd Miasta Koszalina. Na terenie szkoły będzie można obejrzeć wystawkę rzeczy użytecznych z surowców wtórnych, prace plastyczne uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe. A przedstawiciel PGK o godzinie 10.00 poprowadzi krótka pogadankę na temat segregacji w świetlicy szkolnej. W związku z 25 leciem  akcji Sprzątania świata w szkole prowadzimy zbiórkę zużytych telefonów komórkowych. Całoroczną akcję zbiorki baterii, makulatury, puszek, nakrętek oraz książek, które są komuś niepotrzebne i może przeczytać ktoś inny.

Opiekun akcji Jolanta Piątkowska