Dajemy drugie życie książkom.

To nowa inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA z Bielska Białej, z którą Szkoła Podstawowa nr 18 im. Jana Matejki współpracuje od lat. Akcja łączy w sobie kilka aspektów: ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Zbieramy w pomieszczeniu SP18 Koszalin, przy ul. Staszica 6, w punkcie odbioru surowców wtórnych w szatni niepotrzebne książki, które może jeszcze ktoś inny przeczytać. Wysyłamy je do organizatora akcji na jego koszt. Fundacja organizuje ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki funduje bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełnia ich zielone marzenia.

Dlaczego Książka wspiera bohatera?

Chodzi nam o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywom obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której RAZEM robimy coś dla innych. Każdy może zostać bohaterem na miarę swoich możliwości.

Opiekun akcji w SP18 Koszalin
im. Jana Matejki w Koszalinie