Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Obchody w naszej szkole odbyły się od 10 do 14 września. Na szczególne wyróżnienie zasługują tym razem nauczyciele wychowania fizycznego, którzy przeprowadzili zajęcia w związku z tym tematem. Te nadzwyczajne lekcje dostosowane były odpowiednio do wieku uczniów i dotyczyły wiedzy z zakresu: opatrywania ran, zawartości apteczek oraz prawidłowego udzielania pomocy przy oparzeniach i omdleniach. Przypomniane zostały również najważniejsze numery alarmowe i sposoby przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzieciom ze świetlicy szczególnie przypadły do gustu zajęcia przeprowadzone przez pielęgniarkę szkolną. Swoją wiedzę uczniowie mogli szlifować w praktyce przy użyciu specjalistycznych fantomów. Ogromnie cieszy nas fakt, iż z roku na rok rosną umiejętności uczniów w tych dziedzinach. To wszystko dzieje się dzięki systematycznemu obchodzeniu tego jakże ważnego święta.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tak ważnego wydarzenia.
Zespół ds. promocji zdrowia.