50. Turniej Recytatorski „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne" 2018

Eliminacje zaczęły się 17 kwietnia w naszej szkole. Spośród kilkunastu uczniów właśnie Daniel Pec i Kornelia Szałek (też z klasy VI b) zostali wybrani jako reprezentanci naszej szkoły.
22 maja w sali Biblioteki Publicznej w Koszalinie odbył się półfinał konkursu, w którym wzięło udział łącznie 43. recytatorów ze szkół miasta Koszalina i okolic. Poziom był wyrównany. Komisja miała nie lada wyzwanie, by wskazać tych najlepszych, którzy mieli wziąć udział w finale konkursu. Okazało się jednak, że występ Daniela był tak dobry, iż zapewnił mu wygraną . Tym samym zakwalifikował się on do finału 50. Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” w kategorii „Ptaszki”.
11 czerwca o godzinie 10.00 ponownie sali Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbył się z finał, który miał piękna oprawę z racji jubileuszowej - 50. edycji. Występy recytatorów poprzedził pokaz multimedialny, prezentujący historię konkursu oraz koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz prowadzonych przez muzyków państwa Magdalenę i Marcina Fijałkowskich oraz pana Edwarda Klepczyńskiego. Uczeń naszej szkoły Daniel Pec znowu zaprezentował bardzo wysoki poziom, ale inni uczestnicy również, dlatego tym razem nie został laureatem. Jednak uczestnictwo w finale było bardzo dużym wyróżnieniem, dlatego gratulujemy Danielowi występu. Był on dla niego nie pierwszym takim doświadczeniem, więc życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Zyta Kowalewska