I Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej "Nichts ohne Poesie"

Konkursowi patronował Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński oraz rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Jan Kuriata. Konkurs wsparło również Wydawnictwo ,,Nowa Era”.

W konkursie wzięło udział  31 uczniów reprezentujących uczniów z oddziałów gimnazjalnych i szkół podstawowych  z Koszalina, Mścic, Gościna oraz Biesiekierza. Uczestnicy recytowali w j. niemieckim wybrany wiersz lub fragment prozy z prawdziwym zaangażowaniem i talentem recytatorskim. Jury w składzie przewodnicząca- p. Alicja Skoczypiec, p. D. Lewińska – Rożek, oraz gościnnie Katarzyna Pawełczyk  wyłoniło trzech laureatów. Tegoroczny poziom konkursu był bardzo wyrównany i o zwycięstwie zadecydowały ułamki punktów.

I miejsce –Zofia Koziak z Zespołu Szkół w Gościnie
II miejsce – Magdalena Rygorowicz ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Koszalinie
III miejsce – Wiktoria Jabłońska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koszalinie

Zwycięzcą i wszystkim uczestnikom oraz Ich opiekunom składamy gratulacje.

Anna Laskowska
Katarzyna Bucka