Dni Książki 25 – 27 kwietnia 2018 r.

Właśnie w 2018 roku obchodzimy Rok Herberta ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej w celu uczczenia pamięci jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku. Odbiorcy przedstawienia poznali wiele faktów z życia pisarza, jego zasady etyczne oraz mieli okazję wysłuchać wiele pięknych wierszy.

W bibliotece szkolnej odbył się tez ciekawa gra z książkami - escape room dla uczniów klas IV oraz uczniów ze świetlicy szkolnej wraz w paniami wychowawczyniami .
Reguły zabawy były proste. Uwięzieni w bibliotece gracze musieli się z niej wydostać, w określonym czasie. W tym celu wykorzystaliśmy przede wszystkim zasoby naszej biblioteki. Celem głównym naszej zabawy było rozwijanie umiejętność wyszukiwania pozycji w księgozbiorze. Dlatego większość zagadek poukrywana była w książkach, dla urozmaicenia, gracze rozwiązywali zadania logiczne i sprawnościowe, aby przejść do dalszej fazy gry. Chcąc stworzyć baśniowy nastrój i zwiększyć jej atrakcyjność, wprowadziliśmy do gry bohaterów książki Lewisa Carolla „Alicja w Krainie czarów”, za których poprzebierani byli uczniowie organizujący grę. Uczniowie zaangażowani w przygotowanie escape roomu to: Mariusz Jęczkowski z kl. VI d, Agata Cychowska, Oliwia Kornacewicz, Anna Michałkowicz, Natalia Wata z kl. VII b, Zuzanna Ostaszewska z kl. V a, Gabrysia Maluszycka z kl. III b.

W dniu 27 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji szkolnego konkursu literackiego „Dopisz rozdział do książki”. Przeznaczony był dla uczniów z klas IV – VII. Zadanie uczniów polegało na wybraniu z zasobów szkolnej biblioteki książki, przeczytanie jej, a następnie posługując się własną inwencją twórczą oraz umiejętnościami literackimi, dopisanie rozdziału do wybranej przez siebie pozycji. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Gabriela Kołtun kl. IV b
II miejsce – Piotr Łyskawka kl. IV b
III miejsce – Wiktoria Sobańska kl. VI a
III miejsce – Hanna Świtalska kl. IV f
Wyróżnienia: Nina Olech kl. IV b, Wiktoria Nowaczyk kl. VII a

Organizatorzy konkursu, pani Barbara Gawlik i pani Agnieszka Jęczkowska, gratulują sukcesu wszystkim młodym literatom.