Cosplay obrazów w naszej szkole

Uczniowie należący do kół aktorskich oraz koła fotograficznego przygotowali nietypowy wernisaż pn. ,,Cosplay obrazu”. W blasku świec, przy nastrojowej muzyce mogliśmy podziwiać twórczość i sylwetki znanych i mniej znanych malarzy takich jak:Johannes Vermeer, Pablo Picasso, Edvard Munch, Joan Cornella, Olga Boznańska, Norman Rockwell czy Giovanni Boldini. Jednak gwoździem programu okazały się unowocześnione wersje klasycznych obrazów wykonanych przez utalentowanych uczniów naszej szkoły. Młodzi pasjonaci aktorstwa i fotografii mogli na chwilę wcielić się w role prawdziwych profesjonalistów. Każdy z nich opowiedział o swoim obrazie, o swoich inspiracjach oraz o tym, co było najtrudniejsze w ich wykonaniu. Porównanie prac wielkich artystów z ich amatorskimi odpowiednikami okazało się niezwykle trafne. Pokazało to, że śmiało możemy czerpać inspiracje z klasyków gatunku oraz je unowocześniać, dodawać coś od siebie stając się tym samym twórcami nowej jakości obrazów.Nie udałoby się to bez wsparcia i pomocy pani Emilii Majchrzak-Pondo, pani Agnieszki Jęczkowskiej oraz pani Kasi Buckiej.

Agata Herbowiczkl. III a