Eliminacje powiatowe 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiat koszaliński reprezentowały drużyny ze Świeszyna, Bobolic, Tymienia, Mielna, Dąbrowy, Suchej Koszalińskiej, Dobrzycy, a miasto Koszalin szkoły: SP 3, 4, 10, 18 oraz gimnazja 3, 4, 6, 11.

Wśród zaproszonych gości byli Dyrektor Delegatury Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty p. Izabella Karlińska - Ćwięka, Dyrektor Wydziału Edukacji w Koszalinie p. Krzysztof Stobiecki, Wójt gminy Swieszyno p. Ewa Korczak, Z-ca Komendanta Miejskiego Policji p. Marcin Pilarczyk, Dyrektor ZORD Koszalin p. Eugeniusz Romanów oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Koszalinie p. Roman Budynek.

Drużyna naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych z miasta Koszalina i będzie reprezentowała nasze miasto w eliminacjach wojewódzkich. Skład zwycięskiej drużyny to:

1. Natalia Błaszczyk
  2. Oliwia Gołaszewska
  3. Jakub Usik
  4. Michał Zabłotowicz

Opiekunem drużyny jest p. Krystyna Struś

Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów i zasad ruchu drogowego, umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętnością jazdy na rowerze przy pokonywaniu toru przeszkód. Za zajęcie 1. miejsca uczniowie otrzymali cenne nagrody oraz  puchar i dyplom dla szkoły.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach!