X edycja Koszalińskiego Konkursu Historycznego ...

W dniu 24 listopada 2017 roku w godzinach 10.00 - 13.40 w Europejskim Centrum Edukacji przy ul. Chałubińskiego 15 w Koszalinie odbyła się X edycja miejskiego konkursu historycznego dla uczniów klas gimnazjalnych pt. „Wiem wszystko o polskich powstaniach narodowych, tradycjach oręża polskiego i symbolach narodowych” zorganizowanego  przez Zarząd Rejonowy Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Koszalinie.

Naszą szkołę reprezentował zespół uczniów w składzie: Łukasz Kuderko z klasy 2A gimn.,  Bartosz Kozub z klasy 3E gimn. oraz Dawid Madecki z klasy 3D gimn. Opiekunem uczniów był nauczyciel historii pan Krzysztof Maciejewski.

Konkurs składał się z dwóch etapów (część pisemna - test z 30 zadań i ustna – pięć serii po trzy pytania),  konkurencja była silna – wystąpiły reprezentacje gimnazjów z Koszalina.

Nasza szkoła okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła  w konkursie pierwsze miejsce drużynowo, a Dawid Madecki z klasy 3D gimn. zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

opiekun uczniów – Krzysztof  Maciejewski