Światowy Dzień Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem

Z tej okazji Zespół do Spraw Promocji Zdrowia zorganizował akcję zbiórki artykułów spożywczych o przedłużonym terminie przydatności do spożycia oraz środków higieny dla dzieci i matek. Dary zostały przekazane do Sztabu Pomocowego „Mama” w Mieście Koszalin. Do akcji włączyły się także wychowawczynie świetlicy szkolnej, które podjęły współpracę z liderem zespołu promocji zdrowia – panią Elżbietą Pietraszewską i przeprowadziły kampanię na rzecz Światowego Dnia Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem.

Podjęto w tym celu szereg działań, m.in.: zajęcia tematyczne z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy szkolnej, plakaty i hasła informujące o akcji, wykonane przy dzieci, które zostały umieszczone na korytarzach przy świetlicy i stołówce szkolnej, przejście korytarzami szkoły z hasłami w celach informacyjnych, symboliczny poczęstunek owocami w gabinetach: dyrekcji, pedagogów, pielęgniarki, w pokoju nauczycielskim oraz w świetlicy, pokaz multimedialny w świetlicy.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Światowego Dnia Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem, serdecznie dziękujemy.

Zespół do spraw promocji zdrowia